Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Чи дозволила Рада використовувати для запліднення репродуктивні клітини загиблих військових?

Чи дозволила Рада використовувати для запліднення репродуктивні клітини загиблих військових?

204
07 Лютого 2024 19:06
Наталья Холявицкая
204
07 Лютого 2024 19:06
Наталья Холявицкая

Верховна Рада України виправила норму закону та дозволила родинам військових безоплатно зберігати репродуктивні клітини та використовувати їх для запліднення.

Законопроєкт №10448, який отримав підтримку від 264 народних депутатів, вводить нові правила щодо зберігання і використання репродуктивних клітин військових після їхньої загибелі.

За законопроєктом, у випадку смерті особи, її репродуктивні клітини будуть безплатно зберігатися протягом трьох років. Після цього терміну можливе продовження зберігання коштом людини, визначеної в офіційному розпорядженні померлого.

Закон дає право особі, яка зберігає свої репродуктивні клітини згідно з законом, встановити їх подальшу долю у випадку своєї смерті.

Важливим моментом є те, що у разі використання репродуктивних клітин для запліднення, за наявності офіційної згоди, померлий буде визнаний батьком або матір'ю дитини.

Також документ наголошує, що нотаріально засвідчені волевиявлення людини перед вступом в силу цього закону щодо використання її власних репродуктивних клітин, становлять підставу для використання допоміжних репродуктивних технологій з цими клітинами. Тобто для запліднення можна буде використовувати різні технології.

Нагадаємо, що в кінці січня обурення викликала норма законопроєкту щодо того, що після загибелі військового, репродуктивні клітини якої зберігаються, їхнє зберігання припиняється з подальшою утилізацією.

Після цього у МОЗ запевнили, що законодавчу колізію приберуть. А коментуючи цю ситуацію голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький пояснив, що закон стосувався виключно військовослужбовців, які внаслідок травми втратили можливість мати дітей, а не загиблих воїнів. Тому посмертне використання біологічних матеріалів не було унормоване.

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить