Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· Експрес тести – довіряти чи ні?

Експрес тести – довіряти чи ні?

692
27 Жовтня 2021
Інтерв'ю
692
27 Жовтня 2021

З настанням часів пандемії COVID-19 практично кожна людина дізналася про існування експрес-тестів, а медичні заклади, лабораторії, школи, готелі, авіаперевізники та безліч інших організацій, у свою чергу, стали регулярно користуватися методикою експрес-тестування. Завдяки доступності та простоті методики, значно частіше стали використовувати експрес-тестування й індивідуальні споживачі. Але наскільки надійні результати такого швидкого тестування?

Дізнаємось докладніше у лікаря з багаторічним стажем, професора кафедри акушерства, гінекології та перинатології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, відповідального секретаря Асоціації гінекологів-ендокринологів України, доктора медичних наук, професора Наталії Педаченко.

Що таке швидкі тести та яка їх достовірність?

Швидкі діагностичні тести (англ. rapid diagnostic tests, RDTs) або експрес-тести – це група сучасних ефективних діагностичних засобів in vitro, які допомагають проводити попередню медичну діагностику або скринінг без залучення лабораторій – у кабінеті лікаря, в операційній кімнаті, біля ліжка пацієнта або навіть удома. Експрес-тести є простими і зручними у використанні, недорогими, невибагливими і стабільними у зберіганні, надають результати протягом 10-20 хвилин. Сучасні експрес-тести мають високі показники чутливості та специфічності, їхні результати зазвичай мають 95% або вищу кореляцію з результатами більш складних та дорогих лабораторних аналізів (як-от імуноферментний аналіз або застосування полімеразної ланцюгової реакції).

Для кого і для чого швидкі тести?

Швидкі діагностичні тести виконуються і надають результат просто у місці надання медичної допомоги, таким чином значно пришвидшуючи і спрощуючи встановлення правильного діагнозу – як для лікаря, так і для пацієнта. Такий підхід заощаджує час та кошти пацієнта на повторне відвідування медичного або лабораторного закладу, дозволяє за потреби раніше почати лікування і зменшує вірогідність призначення лікарем презумптивного лікування, яке не спирається на чітко визначені об’єктивні критерії.

В якості зразків для експрес-тестування використовуються біологічні рідини – кров (як правило, капілярна), сеча, слина, інші виділення – а також зішкріб (мазок) зі слизових оболонок (наприклад, назофарингеальний, вагінальний, уретральний зішкріб).

Наскільки дешевше експрес-тестування у порівнянні з класичними лабораторними методиками?

Експрес-тестування не вимагає наявності лабораторного обладнання або спеціальних навичок і в разі використання неінвазивних методів отримання зразків може проводитися майже в будь якому місці. З точки зору громадського здоров’я, експрес-діагностика набуває особливого значення в умовах нестачі ресурсів, обмеженого доступу до медичних або лабораторних закладів, відсутності електроенергії при надзвичайних ситуаціях. Швидкі тести також є важливим засобом у епідеміології, дозволяючи швидко й ефективно проводити масовий скринінг певних груп населення і планувати епідеміологічне реагування, а також контролювати ефективність лікування. Лабораторні служби також використовують експрес-тести у своїй практиці як швидку та зручну альтернативу більш дорогим методам досліджень, наприклад тести на антиген до коронавірусу SARS-CoV-2 як альтернатива ПЛР-тестам. В цілому експрес-тестування дешевше в 2-4 рази в порівнянні з класичними лабораторними методиками. Воно зберігає час, людські та матеріальні ресурси при високій достовірності.

Де використовуються експрес-тести?

Швидкі діагностичні тести широко використовуються у медицині, ветеринарії, харчовій промисловості тощо. Найвідомішими експрес-тестами, напевно, є тести на вагітність, деякі інфекційні хвороби (останнім часом, COVID-19), та на наявність наркотичних речовин та їхніх метаболітів.

Переважна більшість сучасних тестів базуються на технології імунологічних реакцій (англ. immunoassay), у яких зразок пацієнта взаємодіє із зафіксованим у тесті антигеном або антитілом, пов’язаним з певною сигнальною речовиною (яка, наприклад, змінює колір під час імунологічної реакції).

Останніми роками все більше лікарів, особливо первинної ланки, використовують експрес-тестування у своїй практиці як ефективний, простий, швидкий і недорогий допоміжний діагностичний метод. «Лабораторія» у власному кабінеті береже час та гроші як лікареві, так і пацієнту. Об’єм глобального ринку медичних швидких діагностичних тестів у 2020 році оцінювався у 27 мільярдів доларів США і демонструє щорічне зростання на 5-10%.

Експрес-діагностика проводиться за наступними діагностичними спеціалізаціями:

  • Інфекційні захворювання (вірусні, бактеріальні, паразитарні);

  • Біохімія (крові, сечі);

  • Репродуктологія/гінекологія;

  • Онкологія (онкомаркери);

  • Токсикологія/наркологія;

  • Гематологія;

  • Кардіологія (кардіомаркери);

  • Ендокринологія;

  • Імунологія/алергологія.

Де можна придбати швидкі тести?

Через свою популярність, експрес-тести для індивідуального використання можна придбати майже в будь-якій аптеці. А професійні тест-системи, призначені для використанням кваліфікованим медичним персоналом, радимо придбати у компанії MedBuy.

Місія компанії – зробити якісну лабораторну діагностику простою, швидкою, недорогою і доступною в будь-якому медичному закладі – у кабінеті лікаря або біля ліжка пацієнта.

Компанія пропонує якісні професійні експрес-тести різного типу відомих європейських брендів Ameda (Австрія), Screen Italia та InterMedical (Італія), VitAssay (Іспанія). Всі тести мають сертифікацію CE. Для лікарів державних і комунальних медичних закладів компанія MedBuy пропонує вигідну партнерську програму.

Партнерами компанії вже є сімейні лікарі, лікарі приватної практики, приватні клініки різного профілю, медичні діагностичні лабораторії, медичні підрозділи навчальних закладів і компаній приватного сектору.

medbuy.online

Телефон: +380 98 353 5560
Ел. пошта: info@medbuy.online
Адреса: Україна 04205, м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, буд. 29, офіс 113

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить