Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация

Вход через аккаунт социальной сети

Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

или пройдите регистрацию через соцсеть

Напомнить пароль
Избранное

Індекс здоров’я українців у порівнянні з минулими роками став вищим

Індекс здоров’я українців у порівнянні з минулими роками став вищим

858
27 Февраля 2020 10:44
Ольга Куприянова
858
27 Февраля 2020 10:44
Ольга Куприянова

26 лютого в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація результатів дослідження «Індекс здоров’я. Україна» за 2019 рік. Виявилося, що в 2019 році показник індексу здоров’я в нашій державі становив 63,6 бали зі 100, тоді як у 2018 році цей показник був на рівні 62,2, у 2017 – 62, у 2016 – 55.

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології та Школою охорони здоров’я НУ «Києво-Могилянська академія» за підтримки МФ «Відродження». Впродовж червня-серпня 2019 року було опитано 10222 домогосподарства у всіх регіонах країни. Анкету з інтерв’ю розробляли разом з фахівцями з ЄС та Гарвардського університету (США).

У презентації результатів дослідження взяли участь директор Програми Громадське здоров’я Міжнародного фонду «Відродження» Вікторія Тимошевська, заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Вікторія Захожа, в.о. Міністра охорони здоров’я у 2016-2019 рр. доктор Уляна Супрун, експерт Офісу реформ при Міністерстві охорони здоров’я України, консультант проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Матвій Хрєнов та старший радник з питань якості в охороні здоров’я, проект USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Владислав Одринський.

Індекс здоров’я включає 5 складових: 

  1. Задоволеність медичною допомогою.

  2. Звернення до лікаря та попередження хвороб.

  3. Витрати та медичну допомогу та лікування.

  4. Знання про здоров’я та здорову поведінку.

  5. Стан здоров’я (враховувалася самооцінка респондентів у врівноваженні з індексом маси тіла).

Мета дослідження – визначити фактичний рівень задоволеності громадян нашої держави медичною допомогою, враховуючи поведінку людей у питаннях, пов’язаних з лікуванням та попередженням хвороб. Важливо знати, наскільки громадяни задоволені якістю наданих медичних послуг, як часто вони звертаються до лікаря у разі хвороби, яке місце займає у повсякденному житті профілактика недуг, скільки пересічний громадянин у середньому витрачає на лікування, що він знає про щеплення, симптоми інсульту, здоровий спосіб життя, правильне харчування тощо. Цей глибинний аналіз дозволяє зробити висновки, наскільки здоровою є наша нація в цілому.

Ми бачимо, що, відповідно до показників дослідження, щороку українці стають здоровішими, хоч покращення відбувається незначними темпами. Тож медична реформа на первинній ланці все-таки діє. Наскільки докорінно може змінити ситуацію реформування вторинної та третинної ланки, стане ясно вже наступного року.

Нашли ошибку? Выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl + Enter

Для публикации на сайте введите имя и email

Комментарии

Рекомендуемые клиники
Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить