Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация

Вход через аккаунт социальной сети

Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

или пройдите регистрацию через соцсеть

Напомнить пароль
Избранное

«Лікар має право» – інформаційна кампанія від МОЗ

«Лікар має право» – інформаційна кампанія від МОЗ

2173
15 Мая 2019 17:00
Ольга Куприянова
2173
15 Мая 2019 17:00
Ольга Куприянова

Захист прав та окреслення обов’язків як пацієнтів, так і лікарів МОЗ визначає як один з пріоритетів своєї діяльності. Взаємоповага між медичними працівниками та пацієнтами – основа ефективної взаємодії та результативного лікування. 

Раніше в МОЗ вже ініціювали інформаційну кампанію «Пацієнт має право». Тепер настав час згадати і про лікарів, які теж часто скаржаться на неповагу з боку хворих і їхніх сімей і недотримання своїх прав. 

Права працівників галузі охорони здоров’я закріплені в Конституції України, законах, які стосуються медицини, Кодексі законів про працю та Цивільному кодексі. Про це повідомляється на офіційному сайті МОЗ.

Отже, до основних прав лікаря відноситься створення належних умов праці, заняття професійною діяльністю у рамках своєї кваліфікації, підвищення кваліфікації, перепідготовка. Лікар має право отримати всю необхідну для лікування інформацію про пацієнта, відмовитися від подальшого ведення конкретного хворого з різних причин. Крім того, лікар в праві здійснювати медичне втручання без згоди пацієнта чи його представників у виключних випадках, коли існує пряма загроза життю людини. Лікар має право обирати найбільш ефективний у конкретному випадку метод лікування. Лікарі мають право на соціальний захист, забезпечення побутових потреб на належному рівні у сільській місцевості (мається на увазі надання житла, транспорту тощо). Лікарі мають право створювати медичні товариства, профспілки, громадські організації. Що дуже важливо, лікар має право на судовий захист.

До обов’язків лікарів належить надання своєчасної медичної допомоги пацієнтам, профілактичні заходи для запобігання хвороб, безоплатне надання невідкладної медичної допомоги, пропагування доказової медицини та здорового способу життя, дотримання професійної етики, збереження лікарської таємниці. Також обов’язком лікарів є постійне підвищення рівня своїх знань та навичок.

Нашли ошибку? Выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl + Enter

Для публикации на сайте введите имя и email

Комментарии

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить