Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

Лише 37% українців вважають себе достатньо обізнаними в питаннях психічного здоров'я

Лише 37% українців вважають себе достатньо обізнаними в питаннях психічного здоров'я

277
10 Липня 2020
Ольга Куприянова
277
10 Липня 2020
Ольга Куприянова

У 2019 році стартував спільний україно-швейцарський 4-річний проект «Психічне здоров’я для України» (Mental Health for Ukraine (MH4U)), мета якого – покращення якості та доступності психосоціальної допомоги людям в нашій державі. У проекті поки бере участь 3 області України: Львівська, Луганська та Донецька. На прес-конференції, яка відбулася 9 липня 2020 року, підбивали перші проміжні підсумки проекту та визначали завдання на майбутнє.

Проект впроваджується за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва. Його принципи засновані на реалізації «Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року», прийнятої в 2017 році. Організатори прес-конференції розповіли про результати опитування «Психічне здоров'я в Україні: обізнаність та ставлення», які показали, що усього 37% українців вважають, що знають достатньо про саме поняття та складові психічного здоров’я. А між тим, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна 3-я людина у світі хоча б раз у житті стикалася з проблемами, пов’язаними з психічним здоров’ям. Тож ця тема є надзвичайно актуальною для України та світу, особливо в умовах пандемії СOVID-19 з необхідністю звузити коло соціальних контактів, вести менш активне соціальне життя.

Заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як наголосила, що психіатричні лікарні України  повинні розробити план свого подальшого розвитку, враховуючи основні тези «Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року». Також, на думку пані Садов’як, на сьогодні слід зробити акцент саме на амбулаторній допомозі хворим з психічними розладами, а не суто на стаціонарному лікуванні. Наразі більше 300 тисяч українців лікують психічні хвороби в умовах стаціонару, майже 20 тисяч з них більше року перебувають у лікарні. Вони повністю відірвані від сім’ї, друзів та соціуму в цілому, що не сприяє їх одужанню. Тож хворих, які є безпечними для оточуючих, варто пробувати лікувати амбулаторно.

Координатор проектів з боку Посольства Швейцарії в Україні Петро Ільків наголосив на тому, що багатьох психічних розладів можна уникнути, якщо вчасно допомогти людині. Цілі проекту MH4U – це усвідомлення, що психічне здоров’я є важливою складовою нашого життя; формування сприятливого нормативно-правового середовища і його покрокова реалізація; розробка та прийняття нового якісного закону України, який буде стосуватися психічного здоров’я.

Лідер проекту «Психічне здоров’я для України» Гайко Кьоніґштайн сказав, що в Україні пацієнти з психічними розладами щодня стикаються з порушеннями прав людини та з неефективними способами лікування. Щоб успішно боротися з психічними розладами, треба грамотно координувати роботу сімейних лікарів, психологів, психотерапевтів, соціальних робітників, вчителів, родичів пацієнтів. Для них треба проводити навчання та доносити інформацію про те, що вони мають працювати разом, в одній команді, щоб попередити розлад та почати боротьбу з ним на ранній стадії.

Під час прес-конференції відбулося пряме включення з представниками регіонів, в яких вже успішно функціонує проект. Першою вийшла на зв’язок заступниця Маріупольського міського голови Ксенія Суханова, яка наголосила на важливості превентивних заходів з профілактики психічних розладів. Пані Суханова зазначила, що міська влада мусить долучатися до подібних заходів: налагоджувати міжсекторну роботу лікарів, соціальних служб, закладів освіти, громадських організацій. Важливо навчити лікарів первинної ланки (педіатрів, терапевтів, сімейних лікарів) вчасно розпізнавати ознаки психічного захворювання і направляти пацієнта на консультацію до психіатра.

Далі пряме включення відбулося з директоркою Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Червонограда Анною Ярмолою. Вона повідомила, що багато лікарів первинки в їхньому регіоні вже пройшли згадані навчання. Вони розуміють, що попередити розлад – це головна мета в збереженні психічного здоров’я людини.

Проект «Психічне здоров’я для України» буде діяти до 2023 року. Поки він працює лише в 3-х областях України, оскільки його реалізація потребує багато часу та коштів. Проте в майбутньому організатори проекту планують розширити географію його поширення та долучити до нього більше областей нашої держави.

Знайшли помилку? Виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Для публікації на сайті введіть ім'я та email

Комментарии

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить