Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· Маже 32% киян щоденно стикаються з проблематикою діабету. Як це можна виправити?

Маже 32% киян щоденно стикаються з проблематикою діабету. Як це можна виправити?

125
22 Листопада 2021
125
22 Листопада 2021

19 листопада, Україна. За даними соціологічного дослідження, яке було проведено цього року, у Києві 18% жителів мають цукровий діабет або належать до групи ризику. Додаткові 14% від опитаних – мають близьких у родині з цим діагнозом. Тобто, майже 32% киян стикаються з цією хворобою щодня.  Щоб змінити це та покращити здоров’я містян, Київ долучився до міжнародної програми «Міста долають діабет» (Cities Changing Diabetes), основна мета якої – вчасна діагностика, якісне лікування та профілактика цукрового діабету серед населення.  

Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен, Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко та генеральний директор компанії «Ново Нордіск Україна» Владислав Мороз урочисто підписали Протокол про наміри щодо співробітництва у сфері  боротьби з цукровим діабетом у  Києві. 

Відтак столиця України офіційно стала 41 містом-партнером, яке доєдналося до програми в усьому світі. «Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету. 

Цукровий діабет є одним із найпоширеніших неінфекційних захворювань у світі. Кількість хворих зростає тривожними темпами. Станом на 2017 рік у світі було близько 400 млн хворих з діабетом. Якщо нічого не змінювати, то до 2045 поширеність цукрового діабету досягне 700 млн осіб.  Дві третини людей з діабетом живуть в містах.

Олє ЕГБЕРГ МІККЕЛЬСЕН, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні:

«Кожна країна прагне, аби її громадяни були здоровими, жили довго та в достатку. Для цього, зокрема, 7 років тому у Данії заснували програму «Міста долають діабет», яка спрямована на зменшення поширення цукрового діабету у містах. Хвороби, яка має дуже багато ризиків для здоров’я людей та для держави. Залучившись у 2014 році підтримкою Центру діабету Steno в Копенгагені, Університетського коледжу Лондона (UCL) та компанії «Ново Нордіск» ми зробили багато для покращення здоров’я жителів міст у Данії й у всьому світі. Саме у партнерстві та злагодженій роботі усіх сторін ховається секрет успіху нашої програми. Переконаний, що Київ продовжить нашу велику місію й працюватиме на покращення здоров’я своїх жителів.» 

Ганна СТАРОСТЕНКО, заступниця голови КМДА

«У Києві зареєстровано понад 85 тисяч хворих на цукровий діабет. Місто вже не перший рік дбає про них: довгий час ми співфінансовували закупівлю інсулінів для киян, наразі забезпечуємо хворих тест-смужками для контролю рівня глюкози у крові, витратними матеріалами до експрес-аналізаторів для вимірювання глікованого гемоглобіну, інсуліновими помпами. Також забезпечуємо дітей препаратами глюкагону для невідкладної терапії гіпоглікемій. З наступного року у рамках нової міської цільової програми передбачається проведення для киян скринінгу з метою ранньої діагностики цукрового діабету та для визначення рівня холестерину. Ми завжди раді ініціативам, які доповнюють наявні міські заходи шляхом співпраці з міжнародними партнерами, соціально відповідальним бізнесом та пацієнтськими організаціями. Переконана, що така синергія принесе ще більше користі киянам».

В Україні близько 3,5 млн українців живуть з діабетом зараз, але лише 1,2 млн знають про свій діагноз та отримують потрібне лікування. У Києві 18% усіх жителів мають цукровий діабет або ж потрапляють у групу ризику, з них 56% - жінки. 

За даними опитування лікарів, яке у 2021 році проводить компанія IQVIA, захворювання сильно молодшає. Частішають випадки діагностики діабету 2 типу у пацієнтів 20-30 років, а також у дітей, чого раніше не було. Діабет 2 типу вважався хворобою пенсіонерів, однак зараз деякі лікарі вважають, що у нього немає вікового порогу.

Запізно виявлений та нелікований цукровий діабет 2 типу є серйозним фактором ризику серцево-судинних захворювань: це основна причина смертності й один з основних факторів інвалідності в Україні. Цукровий діабет також значно підвищує ризик ретинопатії, нефропатії, ампутації нижніх кінцівок тощо. Діабет та його ускладнення впливають на якість та тривалість життя людей, систему охорони здоров'я та суспільство. 

Владислав МОРОЗ, генеральний директор компанії «Ново Нордіск Україна»:

«Здоров’я — це спільна відповідальність пацієнта, лікаря, сім’ї та суспільства. В Україні поширеність діабету і ускладнень, спричинених цим захворюванням, значно вища, ніж в інших європейських країнах. Наше завдання полягає у тому, аби розв'язувати проблему поширення діабету комплексно: проводити освіті заходи серед населення, навчати їх здоровому способу життя, надавати усі можливості для якісної медичної діагностики та лікування. Водночас працювати із професійними спільнотами та організаціями, залучитися підтримкою органів державної та місцевої влади для розв'язання проблемних питань. Лише так спільно, разом із партнерами, ми можемо покращити здоров’я населення та зменшити поширення цукрового діабету, його ускладнень та інвалідизації людей. І саме Київ може стати прикладом для інших міст в Україні у впровадженні новітніх підходів у подоланні діабету та ожиріння». 

В рамках програми «Міста долають діабет» у Києві заплановано кілька ключових напрямків:

  • підвищення обізнаності населення міста Києва про фактори ризику діабету й ожиріння, необхідність вести здоровий спосіб життя: соціальна реклама у транспорті, інформаційні онлайн-ефіри, тематичні майстер-класи;

  • популяризація щорічної регулярної діагностики стану здоров’я та організацію регулярної діагностики (скринінгів) на неінфекційні хвороби: Мобільні станції здоров’я, де безкоштовно тестуватимуть на діабет;

  • побудова спільнот для зміцнення здоров'я громадян. Створення партнерських відносин з пацієнтськими організаціями, спільнотами лікарів та освітян;

  • інтеграція охорони здоров'я в усі політики міста для комплексного розв'язання проблем, пов’язані з поширенням діабету та ожиріння в Києві. 

«Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету. Запустили ініціативу у 2014 році у Данії Центр діабету Steno в Копенгагені, Університетський коледж Лондона (UCL) та компанія «Ново Нордіск». За 7 років програма охопила  40 міст та понад 200 мільйонів людей у всьому світі. 

Відеозапис презентації програми та підписання Декларації доступний за посиланням: https://www.facebook.com/NovoNordiskUA/videos/957824721747990

«Про Ново Нордіск»
Novo Nordisk – це провідна світова медична компанія, заснована в 1923 році зі штаб-квартирою в Данії. Наша мета – сприяти змінам для подолання діабету та інших серйозних хронічних захворювань, як-от ожиріння, рідкісні порушення згортання крові та ендокринної системи. Ми робимо це завдяки новаторським науковим досягненням, розширюючи доступ до наших ліків та працюючи над тим, щоб запобігти та врешті вилікувати ці хвороби. У компанії Novo Nordisk працює близько 43 100 співробітників у 80 країнах, а продукція продається  приблизно в 170 країнах. Для отримання додаткової інформації відвідайте novonordisk.ua, Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube.

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Аліни Нішкур – anishkur@onehealth.com.ua, +38 067 220 81 85

Віри Стадник – vstadnyk@onehealth.com.ua, +38 067 164 58 95

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить