Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· МОЗ: телемедицина може бути введена в усі види медичної допомоги

МОЗ: телемедицина може бути введена в усі види медичної допомоги

495
11 Лютого 2024 17:01
Наталья Холявицкая
495
11 Лютого 2024 17:01
Наталья Холявицкая

Міністерство охорони здоровʼя ініціює законодавчі зміни, спрямовані на інтеграцію телемедицини в усі види медичної допомоги.

«Чинне законодавство, яке регулює сферу надання телемедичних послуг, є застарілим, а в якихось аспектах навіть відстає та не відповідає запитам сьогодення. Ми прагнемо, щоби завдяки впровадженню телемедицини медична допомога стала більш ефективною та доступною кожному українцю. Зокрема, пацієнти могли здійснювати діагностику, консультування, реабілітацію навіть поза межами закладу охорони здоров’я. Для цього важливо почати змінювати підходи в регулюванні», - розповіла заступниця міністра охорони здоровʼя з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Як зазначається, ініційовані зміни спрямовані на інтеграцію телемедицини в усі види меддопомоги – екстрену, первинну, спеціалізовану, паліативну та реабілітаційну. У перспективі це покращить доступність та якість медичної допомоги в цілому та, зокрема, для хронічних хворих, людей, які внаслідок воєнних дій вимушено змінили місце свого проживання, мешканців прифронтових зон, сільської та віддаленої місцевості.

У МОЗ нагадали, що торік у липні Кабінет міністрів схвалив Стратегію розбудови телемедицини в Україні. Відповідно до неї МОЗ спільно з проєктом USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоров’я» (LHSS) провели аналіз нормативно-правової бази, яка регламентує застосування телемедицини в Україні.

Аналіз охопив, зокрема, термінологію телемедицини, її роль та застосування у різних видах медичної допомоги, права та обов’язки пацієнтів і медичних працівників, фінансування, технічне забезпечення, облік, організацію надання телемедичних послуг, різні аспекти обробки даних, а також особливості застосування телемедицини в віддаленій місцевості, в умовах епідемій та у воєнний час.

Результати аналізу були використані для підготовки змін до нормативно-правових актів, які сприятимуть розвитку телемедицини в Україні та адаптують її до сучасних умов і викликів.

Відзначається, що Міністерство охорони здоровʼя України та проєкт з надання телемедичних послуг Brainscan (Польща) співпрацюватимуть у забезпеченні медзакладів України доступом до спеціалізованого програмного забезпечення та мобільних застосунків, які дозволяють користуватися телемедичним сервісом Brainscan.

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить