Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· МОЗ: впровадження реферування цін на всі лікарські засоби із Нацпереліку

МОЗ: впровадження реферування цін на всі лікарські засоби із Нацпереліку

327
06 Листопада 2022 17:16
Наталья Холявицкая
327
06 Листопада 2022 17:16
Наталья Холявицкая

Міністерство охорони здоров’я впровадило референтне ціноутворення на всі препарати, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, а також на ті, що пройшли процедуру оцінювання медичних технологій. Це означає, що ціна на такі препарати формуватиметься залежно від їхньої вартості у європейських країнах.

«Тему реферування вартості ліків ми підняли ще в серпні, — коментує перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. — Тоді спільно з колегами з Нацполіції ми встановили, що деякі організації, що мають ексклюзивні права на розповсюдження лікарських засобів на території України, реєструють препарати та декларують необґрунтовано завищену ціну до реєстру оптово-відпускних цін. Відтак вирішили, що питання потребує державного контролю, аби, попри підвищенні рівня інфляції, ліки залишалися доступними для українців. А практика референтного ціноутворення є найбільш ефективним механізмом для формування ціни ліків».

За процедурою референтного ціноутворення, визначеною наказом МОЗ № 1809, вартість лікарських засобів в Україні обраховуватиметься залежно від їхньої вартості в Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії та Угорщині.

Відмічається, що Реєстр відомостей щодо граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти, було ухвалено з урахуванням реферованих цін.

Також при проведенні закупівлі препаратів за бюджетні кошти, замовники повинні дотримуватися рівня цін у відповідному Реєстрі. Ціни на лікарські засоби в Реєстрі визначені в національній валюті України без урахування постачальницько-збутових, торговельних (роздрібних) надбавок та податку на додану вартість.

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить