Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация

Вход через аккаунт социальной сети

Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

или пройдите регистрацию через соцсеть

Напомнить пароль
Избранное

На які доплати може претендувати медсестра, яка працює в нічну зміну?

На які доплати може претендувати медсестра, яка працює в нічну зміну?

1149
13 Февраля 2020 16:56
Ольга Куприянова
1149
13 Февраля 2020 16:56
Ольга Куприянова

Професія медичної сестри, особливо тієї, яка працює в лікарні в стаціонарі, передбачає наявність нічних змін. Та чи може медсестра претендувати на доплати за працю в нічний час? Давайте розбиратися.

Отже, відповідно до чинного законодавства, певні категорії працівників мають право працювати вночі. Їхня робота як в денний, так і в нічний час регулюється правилами внутрішнього трудового розпорядку, а також трудового або колективного договору.

Відповідно до Кодексу законів про працю України (КЗпП), нічним часом вважається часовий проміжок з 22:00 до 6:00. За тим же КЗпП вночі не повинні працювати вагітні та жінки, що мають дітей віком до 3-х років, особи до 18 років та ще деякі категорії осіб.

Робота вночі повинна оплачуватися вище, ніж вдень. Розмір доплати за нічні зміни повинен бути не нижчим за 20% від встановленої тарифної ставки за годину роботи. У середньому нічні зміни медсестри коштують на 35% більше, ніж денні.

Конкретний розмір доплати медичній сестрі за роботу в нічні зміни у відсотках фіксується в колективному договорі, який підписують всі працівники з медичною установою. Крім того, особливості роботи вночі вказуються у правилах внутрішнього трудового розпорядку установи. Роботу в нічну зміну мають зафіксувати у табелі обліку використання робочого часу.

Отже, щоб визначити, яку саме доплату за роботу в нічні зміни має отримувати медсестра, вона повинна знати свій посадовий оклад та відсоток доплати за нічні години. Якщо рівень доплати медсестру не влаштовує, вона може ініціювати перегляд умов колективного договору.

Нашли ошибку? Выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl + Enter

Для публикации на сайте введите имя и email

Комментарии

Рекомендуемые клиники
Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить