Пакет “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях” був запроваджений ще під час пандемії, хоч і мав тоді трохи іншу назву з акцентом на наданні медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій. У 2022 році назва пакета змінилась на сучасну, а в 2023 році пакет було суттєво розширено. Акцент зміщено на надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях з урахуванням реалій.
Заклади, які укладають договори за цим пакетом мають забезпечувати готовність до цілодобового масового прийому пацієнтів під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. В таких лікарнях мають бути окрім приймального відділення (або відділення екстреної медичної допомоги) резервні приміщення, готові до масового надходження постраждалих. Важливою умовою є достатня кількість медичного персоналу, ліжок в палатах інтенсивної терапії, певного обладнання на кшталт УЗД, електрокардіографу, апарату для штучної вентиляції легенів тощо.
Серед важливого також - і ця вимога вже неодноразово доводила свою ефективність і рятувала життя - приєднання внутрішніх мереж відділення до автономного резервного джерела електропостачання відповідно до нормативно-технічних документів.Одними з основних медичних послуг, які надавач зобов’язується надавати за договором це - надання медичної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях, включаючи травми/політравми, ураження хімічного та радіаційного характеру, отруєння, захворювання та стани, та/або інфекційні захворювання, зокрема особливо небезпечні інфекційні хвороби (ОНІХ), відповідно до галузевих стандартів та медикотехнологічних документів у сфері охорони здоров’я.
Отримати медичні послуги безоплатно можна за е-направленням сімейного або лікуючого лікаря, у разі доставлення бригадою екстреної медичної допомоги, у разі переведення з іншого закладу чи підрозділу, а також при самозверненні.
В лікарнях, які отримують від НСЗУ кошти за пакетом готовності, пацієнтам гарантовані безоплатно такі медичні послуги:
первинний огляд пацієнтів та визначення їх подальшої маршрутизації;
всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;
своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів;
забезпечення медикаментозної терапії та профілактики і лікування болю, хворобливих відчуттів у постраждалих при НС;
залучення медичних спеціалістів інших закладів та рівнів;
киснева терапія та респіраторна підтримка;
проведення інтенсивної терапії у випадку виникнення у пацієнтів загрозливих для життя станів;
цілодобове лікарське та медсестринське спостереження;
направлення в інші медичні заклади;
харчування в стаціонарі.
Повний перелік можна побачити за посиланням http://surl.li/hfqyk(п.35 “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях”).
НСЗУ уклала договори за цим пакетом зі 192 лікарнями. Побачити адреси цих закладів можна на дашборді НСЗУ “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”.
-
Центр первинної медико-санітарної допомогиУкраїна, Засулля
-
ЛікарняУкраїна, Бохоники
-
Центр первинної медико-санітарної допомогиУкраїна,
-
Лікувально-діагностичний центрУкраїна, Дніпро́
-
Невідкладна допомогаУкраїна
Коментарі