Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Що таке верифікація даних і як вона проводиться? Пояснення НСЗУ

Що таке верифікація даних і як вона проводиться? Пояснення НСЗУ

1130
18 Липня 2023 15:51
Наталья Холявицкая
1130
18 Липня 2023 15:51
Наталья Холявицкая

Однією з основних функцій НСЗУ є забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) - однією з найбільших та систем в країні.

Реєстри ЕСОЗ містять велику кількість даних. Так, реєстр пацієнтів на сьогодні містить понад 35 мільйонів записів про пацієнта, реєстр медичних спеціалістів та працівників складається з понад 310 тисяч користувачів, які щоденно генерують понад 3 мільйони електронних медичних записів про пацієнтів. На сьогодні загальна кількість електронних медичних записів становить понад 2 мільярди записів.

Всі ці дані зберігаються в структурованому вигляді для можливості подальшого використання для прийняття управлінських рішень. Наприклад, для здійснення прогнозування потреб населення в медичних послугах, формування сум договорів для закладів, здійснення оплат за договорами тощо.

Для того, щоб ці дані могли бути якісно використані вони мають бути актуальними й достовірними. Для цього НСЗУ здійснюються заходи з верифікації даних ЕСОЗ.

Верифікація – це комплекс заходів з порівняння, встановлення відповідності та підтвердження відомостей, що містяться у центральній базі даних, з відомостями, отриманими від органів державної влади, відомостями з державних електронних інформаційних ресурсів, іншими даними. 

Верифікація проводиться НСЗУ на постійній основі з різною періодичністю відповідно до типів даних та інформації, що верифікуються, а також інструментів, що застосовуються для її здійснення. Так, проводяться такі види верифікації стосовно таких даних:

  • пацієнт - проводяться дії стосовно активації й деактивації записів про пацієнта, порівняння даних з даними ДРАЦСГ стосовно померлих осіб, виявлення та усунення дублів записів в системі тощо; 
  • медичний працівник - порівняння даних з даними ДРАЦСГ стосовно померлих осіб, перевірки інформації про трудові відносини;
  • заклад охорони здоров'я або аптека - перевірка даних про заклад з його статусом і даними в ЄДР, перевірка наявності чинної ліцензії на медичну практику чи право здійснення торгівлі лікарськими засобами;
  • медичні записи - встановлення коректності ведення тих чи інших медичних записів, здійснення перекриття медичних записів.

Всі ці заходи з верифікації здійснюються за розробленими процедурами, впровадженими інструментами та спеціалістами відповідної компетенції. 
Враховуючи, що обсяги даних в ЕСОЗ є найбільшим в країні, то і результати верифікації теж масштабні. Заходи з верифікації дозволяють отримувати дані ЕСОЗ, які є повними й достовірними. НСЗУ далі використовує ці дані для реалізації програми медичних гарантій - для формування договорів із закладами та оплату наданих ними медичних послуг пацієнтам тощо.

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить