Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация

Вход через аккаунт социальной сети

Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

или пройдите регистрацию через соцсеть

Напомнить пароль
Избранное

У МОЗ затвердили протокол лікування коронавірусу COVID-19

У МОЗ затвердили протокол лікування коронавірусу COVID-19

353
3 Апреля 2020 15:39
Ольга Куприянова
353
3 Апреля 2020 15:39
Ольга Куприянова

Міністерство охорони здоров’я України розробило та затвердило єдиний державний протокол лікування коронавірус COVID-19, яким повинні керуватися лікарі в стаціонарах. Його затверджено відповідно до Наказу МОЗ №762 від 2 квітня 2020 року. 

Новопризначений міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначає, що розробка чіткого алгоритму дій для лікарів, що надають медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, була вкрай важливою. Проте слід розуміти, що наразі в світі поки не існує ні вакцин, ні перевірених ліків від даного типу коронавірусу, тож застосування будь-яких препаратів є лише рекомендованим. Лікар повинен сам оцінювати можливі ризики, враховуючи стан здоров’я та вік пацієнта.

У Протоколі пацієнти діляться на 3 групи: з середньою важкістю перебігу хвороби, тяжким перебігом та критичним. Пацієнти з легкими формами COVID-19 мають лікуватися вдома. В документі відзначається, що впродовж березня-квітня поточного року поширеність COVID-19 в Україні стрімко зростає. Прогнозується, що госпіталізації будуть потребувати близько 15% хворих, тяжкий та критичний перебіг захворювання передбачається у близько 5% пацієнтів.

На дату 2 квітня 2020 року, коли був затверджений Протокол, у світі немає специфічного противірусного лікування COVID-19, проте у багатьох країнах активно проводять клінічні дослідження щодо ефективності того чи іншого препарату при лікування цього коронавірусу. У даному клінічному протоколі надається інформація щодо медикаментів, які призначені для лікування інших хвороб, але в деяких випадках світової практики боротьби з COVID-19 показали певні позитивні результати. Тож застосування їх в Україні носить рекомендаційний характер. 

Варто зазначити, що з деякими препаратами лікарям варто бути дуже обережними, оскільки вони доволі сильні і мають багато побічних дій. Про це в ефірі каналу 1+1 заявила головний лікар Олександрівської клінічної лікарні міста Києва, у якій зараз лікують пацієнтів з COVID-19, Антоненко Людмила Петрівна.

Нашли ошибку? Выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl + Enter

Для публикации на сайте введите имя и email

Комментарии

Рекомендуемые клиники
Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить