Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· Вчені розробили універсальну вакцину від грипу

Вчені розробили універсальну вакцину від грипу

632
10 Грудня 2020
Богдан Гулобов
632
10 Грудня 2020
Богдан Гулобов

Сучасна проблема вакцинації від грипу полягає у тому, що вірус володіє дуже високою мінливістю навіть на тлі інших «сезонних» вірусів. Кожен рік виникає нова хвиля інфекції, яка викликається новим штамом, на який не реагує імунітет, підготовлений попередньою вакцинацією. 

Внаслідок цього щорічно розробляється нова вакцина, яка націлюється на протидію новим штамам грипу. Спроби створити універсальний препарат, успішно захищає від вірусів грипу різних штамів, залишаються безуспішними, попри десятиліття зусиль.

Однак наразі вчені з The Mount Sinai Hospital у Нью-Йорку опублікували досить обнадійливі результати клінічних випробувань універсальної вакцини проти грипу. Результати цієї роботи були опубліковані в журналі Nature Medicine.

Типова вакцина проти грипу містить фрагменти гемаглютинінів (HA) – білків, які покривають оболонку вірусу, немов шипи або гриби. Верхній край HA дозволяє вірусу взаємодіяти з поверхнею клітини й проникати в неї. Тому в цілому її структура залишається досить стабільною, і імунітет, вироблений у відповідь на появу HA, працює ефективно. Однак деякі ділянки молекули демонструють високу мінливість, що і робить вакцини неефективними проти нових штамів.

Проте у HA є ще нижня частина, завдяки якій вони кріпляться до поверхні вірусу. Ця ділянка практично не змінюється. Також встановлено, що люди, які мають антитіла до нього, володіють високою стійкістю до широкого спектра штамів вірусу грипу. Саме на цьому принципі й розробляються універсальні вакцини. 

Нова розробка – це коктейль молекул гемаглютиніну, одна частина яких викликає потрібну реакцію імунітету, а друга забезпечує утворення антитіл до нижньої частини НА. В рамках випробувань першої фази було залучено близько 50 добровольців. Їх імунну відповідь порівнювали з 15 людьми, що отримували плацебо. Автори відзначають, що новий препарат зумів викликати вироблення високої кількості антитіл.

Поки невідомо, наскільки ці антитіла захищають від вірусів грипу, тим більше – нових різноманітних штамів. Однак автори впевнені, що вони підтвердять ефективність своєї розробки протягом декількох років, посилаючись на позитивні результати тестів на лабораторних мишах.

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить