Симптоми неврозу
Симптоматика клінічних неврозів дуже широка, адже прояви хвороби можуть виникати на різних рівнях – емоційному, поведінковому, фізіологічному, тощо.На емоційному рівні у людини з неврозом можуть виникати мінливість настрою, схильність до страхів та нав’язливих побоювань (без причини), дратівливість, неспроможність контролювати свої емоції згідно з ситуацією, спалахи агресії, тощо. Основна ознака, за якою можна запідозрити розвиток у людини неврозу - неадекватність емоційної реакції до сили подразника.
На фізіологічному рівні людина, що страждає від неврозів, може відчувати такі симптоми, як: підвищена пітливість, алергічні висипи та свербіж шкіри, припливи жару, тахікардія, зниження або підвищення артеріального тиску, аритмія, нудота, нетримання сечі, судоми або тремтіння тіла, головні болі.
У поведінці людини, що хворіє на невроз також прослідковуються зміни. Симптомами цього психогенного розладу є необхідність в повторюванні циклічних дій, наприклад, перерахування предметів, клацання ручкою, постукування, тощо.
При виявленні вищезазначених ознак хвороби варто звернутися за допомогою до лікаря психотерапевта, який зможе провести діагностику стану, поставити точний діагноз та призначити терапію. Окрім збору анамнезу (скарги пацієнта) спеціаліст може призначити додаткові обстеження та аналізи на рівень гормонів в організмі.
Лікування невротичних розладів
Лікування проводиться комплексно з використанням медикаментозної та психологічної терапії. В залежності від тяжкості перебігу неврозу та наявних симптомів лікар може призначити антидепресанти, транквілізатори, седативні препарати, снодійне. Якщо ваш лікар призначив вам медикаментозну терапію для лікування неврозу, скористайтесь сервісом “Аптека рядом”, щоб порівняти ціни на виписані препарати та обрати якісні ліки.В жодному разі не займайтесь лікуванням самостійно! Неправильний підбір препаратів та дозування може призвести до погіршення стану.
Після стабілізації стану хворому призначається курс психотерапії для закріплення результату від лікування медикаментами та опрацювання травмуючих факторів, що призвели до невротичного розладу. Це може бути індивідуальна або групова терапія з психологом, гіпнотерапія, виконання дихальних вправ, підключення арт-терапії, фізичної активності, музикальної терапії, тощо.
Під час лікування хворому важливо захистити себе від надмірного емоційного навантаження та конфліктів. Більше відпочивати, збалансовано харчуватись та гуляти на свіжому повітрі.
Причини неврозу
Оскільки неврози відносять до категорії оборотних захворювань, причиною розладу, як правило, стають зовнішні чинники, які впливають на психоемоційний стан:- Хронічні стреси та нервове напруження;
- Психологічна травма (смерть близької людини, розлучення, тощо);
- Хронічне недосипання;
- Перевтома.
Не пропустите интересное!
Подписывайтесь на наши каналы: читайте новости медицины и покупайте медтехнику по оптовым ценам!
Читайте также
30.10.2024
07.05.2024
Рекомендуемые клиники
-
Центр первичной медико-санитарной помощиРадомишль, Украина
-
БольницаВасильков, Украина
-
БольницаКиев, Украина
-
Амбулатория общей практики семейной медициныВерховцево, Украина
-
Консультативно-диагностический центрКропивницкий, Украина
Публикации клиник
Комментарии