Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация
Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Що таке оптометрія і чим вона відрізняється від офтальмології?

Що таке оптометрія і чим вона відрізняється від офтальмології?

25 марта 2024
242
25 марта 2024

 


Оптометрія – вузький розділ офтальмології, присвячений корекції зору за допомогою  контактних або окулярних лінз та дослідження очей і пов’язаних структур на наявність дефектів або аномалій.

Термін «оптометрія» походить від грецьких слів ὄψις (opsis; «погляд») і μέτρον (metron; «щось, що використовується для вимірювання», «вимірювання», «лінійка»). Слово увійшло в мову, коли прилад для вимірювання зору назвали оптометром (до того, як почали використовувати терміни фороптер або рефрактор). Корінь слова opto — це скорочена форма, яка походить від грецького слова ophthalmos, що означає «око».

Всесвітня рада з оптометрії, Всесвітня організація охорони здоров’я та близько 75 організацій з оптометрії з понад 40 країн прийняли таке визначення, яке буде використовуватися для опису оптометрії та оптометриста.

Оптометрія – це автономна, освітня та регульована (ліцензована/зареєстрована) медична професія, а оптометристи – це лікарі первинної медичної допомоги, які надають комплексний догляд за очима та зором, що включає рефракцію та дозування, виявлення/діагностику та лікування захворювань очей і реабілітація стану зорової системи.

Коли з'явились перші окуляри?

Історію оптометрії можна простежити від ранніх досліджень оптики та досліджень формування зображення оком. Витоки оптики (оптика, як викладають на базовому курсі фізики) сягають кількох тисяч років, оскільки докази існування лінз в прадавні часи були знайдені на території сучасних Греції та Нідерландів.

Коли були виготовлені перші окуляри, невідомо. Британський вчений та історик сер Джозеф Нідхем у своїй книзі «Наука та цивілізація в Китаї» повідомив, що найдавніші згадки про окуляри містяться в статуті Венеціанської гільдії близько 1300 року. Він припустив, що випадкові заяви про те, що окуляри були винайдені в Китаї, могли походити зі статті німецько-американського антрополога Бертольда Лауфера. За Нідхемом, документ Лауфера мав багато невідповідностей, а посилання в документі, використаному Лауфером, були не в оригінальних копіях, а додані під час династії Мін. Ранні китайські джерела згадують, що окуляри були імпортовані.

Дослідження, проведені Девідом А. Госсом у Сполучених Штатах, показують, що вони, можливо, виникли в кінці 13 століття в Італії, як зазначено в рукописі 1305 року, де чернець з Пізи на ім’я Рівалто заявив: «Ще не минуло 20 років, як було відкрито мистецтво виготовлення окулярів». Окуляри почали виготовляти в Італії, Німеччині та Нідерландах з 1300 року. Нідхем стверджував, що окуляри вперше були виготовлені невдовзі після 1286 року.

У 1907 році Лауфер висловив у своїй  «Історії окулярів»  «думку про те, що окуляри виникли в Індії, є найбільш вірогідним і що окуляри повинні були бути відомі в Індії раніше, ніж у Європі». Однак, як уже згадувалося, Джозеф Нідхем показав, що посилань, на які посилався Лауфер, не було в старіших  версіях документа, який використовував Лауфер, залишаючи його твердження безпідставними.

Беніто Даса де Вальдес опублікував першу повну книгу про оптику в 1623 році, де згадував про використання та підгонку окулярів. У 1692 році Вільям Моліне написав книгу про оптику та лінзи, де виклав свої ідеї щодо короткозорості та проблем, пов’язаних із зором зблизька. Вчені Клавдій Птолемей і Йоганн Кеплер також зробили свій внесок у створення оптометрії. Кеплер відкрив, як сітківка ока створює зір. З 1773 до приблизно 1829 року Томас Янг відкрив астигматизм, і саме Джордж Бідделл Ейрі розробив окуляри для вирішення цієї проблеми, які включали сферично-циліндричну лінзу.

Хоча термін «оптометр» з’явився в книзі шотландського лікаря Вільяма Портерфілда «Трактат про око: спосіб і явища зору» 1759 року, лише на початку двадцятого століття в Сполучених Штатах і Австралії термін «оптометрія» почали використовувати для визначення характеристики  професії. Однак на початку двадцять першого століття він став міжнародно прийнятим і позначав різницю між оптиками, що продають оптичні товари та оптометристами, які досліджують та корегують аномалії зору.

Не пропустите интересное!

Подписывайтесь на наши каналы: читайте новости медицины и покупайте медтехнику по оптовым ценам!

Данный материал публикуется на условиях рекламы. Ответственность за достоверность содержания несут авторы материалов.

Материал предоставлен:

Для публикации на сайте введите имя и email
Осталось символов - 1000

Комментарии