У Вас виявили повторне захворювання шийки матки?

30 апреля, 2024 15:44
68
30 апреля, 2024 15:44
68

ЧОМУ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДИСПАЛАЗІЯ ШИЙКИ МАТКИ?

Чи були у Вас випадки, коли після лікування дисплазії шийки матки чи, так званої, «ерозії» приходилося чути, що є повернення захворювання? Якщо «НІ», то Ви щаслива людина! А якщо «ТАК!», то Вам  --- на цю сторінку!

В ЧОМУ Ж ТУТ ПРИЧИНА? ДАВАЙТЕ РОЗГЛЯНЕМО ВСЕ ПОСТУПОВО…

Причин, які викликають рецидив (повернення) «ерозії» шийки матки (вона же ектопія циліндричного епітелію чи ектропіон), дисплазії чи призводять навіть до раку шийки матки є багато. Всі ці чинники приймають активну участь у захворюванні, не дивлячись на наші активні дії у лікуванні. І, якщо не звертати на них увагу чи нехтувати ними, то ми не отримаємо перемогу на полі битви за здоров’я пацієнтки.  Принаймі, для поштовху до рецидиву захворювання достатньо навіть однієї причини. Але частіше всього нам у житті зустрічається одразу декілька чинників.

До таких причин належать:

  • ранній початок статевого життя;
  • часта змінна статевих партнерів;
  • інфекції, що передаються статевим життям та наявність хронічного запалення;
  • довготривала присутність в організмі папіломавірусної інфекції; паління (як активне, так і пасивне);
  • гормональні порушення та дефіцит гормонів;
  • слабка імунна система чи імунодефіцитні стани;
  • прийом деяких гормонів; дуже рідко – спадковість;
  • невірне харчування;
  • відсутність вакцинації від раку шийки матки – про це розмовляє уже весь світ;
  • хронічний стрес – виклик сьогодення.

До цих причин ми повертаємося і акцентуємо на них увагу вже після рецидиву захворювання, адже пацієнт бажає отримати лікування тут і тепер, і не бажає чути рекомендації лікаря щодо: кинути палити, пройти обстеження чи зайнятися лікуванням хронічного запалення, відрегулювати гормональні порушення ( а тут причин може бути досить багато, які потребують часу, додаткової  консультації суміжних спеціалістів та обстежень) чи налаштувати  харчування, вчасно отримати вакцинацію чи відрегулювати свою імунну систему, регулярно відвідувати гінеколога (для вчасної діагностики) та намагатися уникати стресу ( багато хто може тут усміхнутися, але і в наш час з цим реально боротися). Та і частенько лікарі, щоб не морочитися зайвий раз і не втрачати пацієнта, який піде шукати іншого лікаря для отримання негайного результату, не витрачають свій час для роз’яснення та не завантажують свого пацієнта додатковою інформацією та обстеженнями.

В більшості випадків --  це працює. Але бувають і випадки, коли хвороба повертається і розпочинається все спочатку. І тут важливим акцентом є -- це  знайти ті самі чинники, які призвели до рецидиву і зробити  максимум зусилля для того, щоб допомогти пацієнтці. Звісно, що тут все залежить від компетентності лікаря та присутності повної  комплаєнтності ( прийнятності)  між лікарем і пацієнтом.

Мені часто приходилося розглядати такі складні випадки. Так саме складні, тому що потрібно розкласти все по своїм поличкам: зібрати ретельно анамнез, намагатися вияснити, яке було лікування і які препарати та методи лікування отримувала пацієнтка ( а не всі пацієнти достеменно знають медицину і пам’ятають всі препарати  та вірно називають методи лікування). Все це вимагає багато часу на спілкування, знань, терпіння та аналітики.

Так! Це нелегко! Але – це реально!

Завжди буду рада прийти на допомогу, якщо Ви потребуєте її!

ЧУХРІЄНКО НАТАЛІЯ 

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії , членкиня "UACCP Української асоціації кольпоскопії та цервікальної патології", "Асоціації спеціалістів по естетичній гінекології", "Асоціації акушерів-гінекологів України".

Стаж роботи – 29 років.

м .Суми, Клініка СІЛМЕД.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Рекомендовані клініки