Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация
Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

30 ноября 2023
480
30 ноября 2023

Міністерство охорони здоров’я інформує, що у період з 25 листопада до 10 грудня відбувається щорічна Всеукраїнська акція „16 днів проти насильства”, яка має на меті підвищити поінформованість суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів, представників урядів, парламентів, громадських організацій та партнерів ООН про питання, пов’язані з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція „16 днів проти насильства”.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Дати початку та завершення кампанії створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини. 

Протидія насильству – безперервна діяльність, яка вимагає від усіх учасників цього процесу чіткого дотримання прийнятих правил поведінки, виконання посадових обов’язків й упровадження політики щодо профілактики насильства.
Акція „16 днів проти насильства” – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
Мета - донесення до населення інформації щодо існування проблеми домашнього насильства, насильства за ознакою статі, в тому числі сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та дій осіб у випадку потрапляння в таку ситуацію.

Наводимо перелік інформаційних ресурсів («гарячих ліній»), які можуть бути корисними для населення:


1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
▪ 1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
▪ 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
▪ 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
▪ 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) – Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді. 

Що потрібно знати про ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН)?

  • Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) — це проблема у сферах громадського здоров’я, ґендерної рівності та прав людини.
  • Кожна третя жінка у світі зазнає тієї чи іншої форми ҐЗН.
  • В Україні 18% жінок та дівчат віком від 15 до 49 років зазнавали насильства з боку інтимного партнера. При цьому існує ймовірність того, що цей показник є заниженим, оскільки жінки часто не повідомляють про такі випадки через стигматизацію або страх помсти.
  • Проблема ҐЗН стає гострішою в умовах надзвичайних ситуацій. Наочним прикладом є поточний конфлікт. Її загострення відбувається на фоні обмеження прав жінок на пересування, доступу до послуг із охорони здоров’я або інших можливостей ухвалення рішень, які впливають на їхнє життя.
  • Від ҐЗН може постраждати будь-хто, однак для дівчат-підлітків, жінок із інвалідністю, жінок старшого віку, жінок та дівчат, які живуть із ВІЛ, а також представниць спільноти ЛГБТК+ існує підвищений ризик через взаємопов’язані форми вразливості. Унаслідок цього вони мають обмежений доступ до будь-якої підтримки.
  • На жаль, постраждалих від ҐЗН постійно звинувачують у тому, що вони опинилися не в тому місці, були непристойно вдягнені, ідентифікували себе з певною групою або винесли на загал «домашні» проблеми. Так не має бути! Ніщо не виправдовує жодної форми насильства щодо жінки або дівчини. Насильство, незалежно від того, чи вчиняється воно публічно або приватно, є неприпустимим і порушує права постраждалої людини.
  • ҐЗН має багато форм: це може бути емоційне знущання, фізичне насильство, сексуальне насильство, включаючи зґвалтування й інші форми сексуального насильства, пов’язані з конфліктом, вербальне насильство та соціально-економічне насильство.

Що робити, якщо ВИ постраждали від насильства?

  • Якщо ви зазнали насильства, ПАМ’ЯТАЙТЕ: ви НЕ самотні і НЕ винні в тому, що сталося.
  • Зверніться по медичну допомогу до найближчого закладу охорони здоров’я.
  • Якщо це безпечно, попросіть підтримки у сім’ї, друзів або сусідів.
  • Ви також можете звернутися по підтримку до інших спеціалізованих служб або зателефонувати на гарячу лінію (0 800 500 335), яка допомагає постраждалим від ҐЗН в отриманні необхідної допомоги, у тому числі направлень до фахівців.

Що ви можете зробити, якщо ви стали свідком ҐЗН або занепокоєні тим, що хтось зазнає ҐЗН?

  • Кожен із нас може зробити свій внесок у запобігання ҐЗН щодо жінок і дівчат.
  • Підтримуйте зв’язок із жінкою або дівчиною, яка зазнає насильства. Переконайтеся, що це безпечно.
  • Дізнайтеся, які послуги доступні для постраждалих від ҐЗН у вашому районі. Переконайтеся, що постраждала дала згоду на отримання цих послуг.
  • Викличте служби екстреної допомоги, якщо постраждалій потрібна невідкладна допомога. 0 800 500 335

Не пропустите интересное!

Подписывайтесь на наши каналы: читайте новости медицины и покупайте медтехнику по оптовым ценам!

Данный материал публикуется на условиях рекламы. Ответственность за достоверность содержания несут авторы материалов.

Материал предоставлен:

Для публикации на сайте введите имя и email
Осталось символов - 1000

Комментарии