Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация

Вход через аккаунт социальной сети

Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

CAPTCHA

или пройдите регистрацию через соцсеть

Напомнить пароль
Избранное

Всеукраїнський день боротьби пpоти захворювання раком молочної залози

Всеукраїнський день боротьби пpоти захворювання раком молочної залози

5 Октября 2020
426
5 Октября 2020

        Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози встановлений в Україні «з метою активізації діяльності із запобігання виникненню і поширенню захворювань на рак молочної залози, привернення уваги суспільства до цієї проблеми» згідно з Указом Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози» від 17 січня 2005 р. № 42/2005. Проводиться щорічно 20 жовтня.

        Рак молочної залози (РМЗ) – одна з найважливіших проблем сучасної медицини. Щорічно в світі діагностується близько мільйона нових випадків цього захворювання, 15000 з них – в нашій країні. За даними ВООЗ, вік 30 % жінок, які померли від РМЗ, становив менше 45 років. У світі (як і в Україні) РМЗ займає перше місце серед онкологічних захворювань у жінок. Серед причин смерті від новоутворень – знаходиться на другому місці. Найбільша захворюваність відмічається в США та країнах Західної Європи, досягаючи 30% всіх нових випадків раку у жінок. В цілому, рівень захворюваності на РМЗ за останні 20 років зріс на 30% і щорічний приріст складає 1-2% на рік. Однак, смертність при цьому не збільшується завдяки покращенню діагностики та методів лікування.

        В Україні кожні 35 хвилин 1 жінці ставлять діагноз – РМЗ і щогодини 1 пацієнтка помирає від цієї хвороби. Кожна жінка, яка захворіла на РМЗ в середньому втрачає 17 – 18 років життя, більше 30% хворих знаходяться у віці 30-54 років. В 79% дана патологія була виявлена при проведенні профілактичних оглядів. На жаль, щорічно близько 20% нових випадків РМЗ реєструються на пізніх стадіях через невчасне звернення жінок до спеціалістів. До факторів ризику виникнення РМЗ відносяться:

-вік понад 40 років;

-високий рівень естрогенів в крові;

-наявність родичів 1-ої лінії (мати, сестра, тітка, бабуся), які хворіли на РМЗ;

-прийом гормональних препаратів з метою контрацепції чи регуляції менструального циклу, замісної гормональної терапії під час менопаузи;

-перша вагітність у віці старше 30 років;

-раніше перенесений рак яєчників чи молочної залози;

-контакт з джерелами радіації; мастопатії;

-відсутність вагітностей та пологів,

-аборти;

-ендокринні порушення (захворювання щитоподібної залози, ожиріння);

-ранній початок менструацій (до 12 років) та чи пізній початок менопаузи;

 -підвищене вживання жирної їжі.


       На жаль, явні прояви захворювання з’являються, як правило, вже в занедбаних формах пухлини. 

      Для того, щоб убезпечити себе і виявити хворобу на ранній стадії, слід бути обізнаним в питаннях самодіагностики раку грудей. Існує ряд ознак, які можуть сигналізувати про те, що необхідно негайно звернутися до лікаря.

     Зверніть увагу на розмір, форму і чутливість соска. Якщо він став болючим або з нього виділяється рідина, виключаючи грудне молоко, слід звернутися до лікаря.

     Розгляньте шкіру грудей – переконайтеся, що вона в нормальному стані, без будь-яких змін, включаючи розширені пори або вигляд апельсинової кірки.

·        Запалення на шкірі, яке ніяк не загоїться навіть після застосування мазей або антибіотиків, також може вказувати на злоякісну пухлину.

·        Кашель або захриплість, яка не проходить, також є симптомом раку.

·        Слід також звернути увагу на сечовипускання і проблеми з кишечником. Якщо у вас спостерігається тривала діарея або запор, а також якщо є проблеми з сечовипусканням, зверніться до лікаря.

·        Постійна втома, підвищена стомлюваність або відчуття слабкості також може сигналізувати про розвиток пухлини.

·         Зміни у вазі – сильний набір ваги або, навпаки, сильне схуднення без видимих на те причин, повинні привернути вашу увагу і стати причиною відвідування лікаря.

·        Грудка під пахвою – один із симптомів раку грудей. Пам’ятайте, що ракові пухлини можуть перебувати не тільки у молочних залозах, але й у близьких до них місцях.

·        Ще одним симптомом, на яку рідко звертають увагу жінки, є розмір грудей, а саме якщо одна грудь стала менше іншої.

·        Сверблячка, яка не проходить,  може вказувати на скупчення рідини і погану лімфатичну функцію з-за зростання пухлини.

·        Рак молочної залози може викликати болі в спині. Це відбувається з-за зростання пухлини, яка тисне на зв’язки або коли метастазує рак.

Жінкам необхідно пам’ятати наступні правила:


-самообстеження молочних залоз необхідно проводити раз на місяць (через 2–3 дні після закінчення менструації, в менопаузі – в перший день кожного місяця);


-своєчасно проходити профілактичний огляд (жінкам у віці від 20 до 40 років необхідно відвідувати мамолога з метою обстеження молочних залоз не рідше ніж раз у 2 – 3 роки, після 40 – щорічно) і спеціальну діагностичну процедуру – мамографію. Першу (так звану базисну) мамографію необхідно зробити по досягненню 40 років. З 40 до 50 – повторювати її через кожні 2 – 3 роки, а після 50 – через кожні 2 роки для контролю (якщо лікар не рекомендує частіше). Все це допоможе вчасно виявити захворювання. Окрім цього необхідно пам’ятати про профілактичні заходи, спрямовані на формування та підтримку здорового способу життя: раціональне харчування, нормалізацію ваги, відмову від куріння та надмірного вживання алкоголю, достатнє фізичне навантаження та тривале грудне вигодовування.


Бережіть своє здоров’я!

Данный материал публикуется на условиях рекламы. Ответственность за достоверность содержания несут авторы материалов.

Материал предоставлен:

Для публикации на сайте введите имя и email

Комментарии

Рекомендуемые клиники