Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация
Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· ЯК ЗБЕРЕГТИ та ВІДНОВИТИ ВОЛОССЯ ПІСЛЯ ХІМІОТЕРАПІЇ?

ЯК ЗБЕРЕГТИ та ВІДНОВИТИ ВОЛОССЯ ПІСЛЯ ХІМІОТЕРАПІЇ?

7 марта 2024
1075

Хіміотерапія — це один із широко застосовуваних методів лікування раку у світовій медичній практиці, заснований на використанні лікарських засобів для знищення ракових клітин. Вона вважається системним лікуванням, оскільки ліки розходяться по всьому організму і можуть знищувати злоякісні клітини, які поширилися (метастазували) в частини тіла, віддалені від первинної пухлини.

ПРИНЦИП ДІЇ ХІМІОТЕРАПІЇ

Важливо розуміти, що не всі препарати, якими лікують рак, є хіміотерапевтичними. Для лікування раку застосовують безліч видів хіміотерапевтичних препаратів. Вони дуже різняться за хімічним складом, способом застосування, видом раку, при якому є ефективними і побічними діями, які вони можуть проявляти.

Загалом хіміотерапія зупиняє або сповільнює ріст клітин, які швидко діляться. Щоразу, коли формується нова клітина, вона проходить певний процес, щоб перетворитися на цілком зрілу. Цей процес складається з ряду фаз та називається клітинним циклом.

Препарати хіміотерапії діють на клітини в різних фазах клітинного циклу. Розуміння того, як ці препарати працюють, допомагає лікарям передбачити, які з них будуть добре працювати разом. Лікарі так само можуть планувати, як часто повинен прийматися препарат, ґрунтуючись на тривалості певної клітинної фази.

Ракові клітини формують нові клітини швидше, ніж здорові, і це робить їх найкращою мішенню для хіміотерапії. Однак класичні хіміотерапевтичні препарати не можуть відрізнити здорові клітини від ракових. Це призводить до того, що нормальні клітини пошкоджуються разом із раковими, що і викликає побічні ефекти.

Позитивним є той факт, що більшість нормальних клітин після впливу хіміотерапії з часом відновлюються, а ось ракові, що мутували — зазвичай НІ. Ось чому хіміотерапія добре вбиває багато типів ракових клітин.

ЯК ВПЛИВАЄ ХІМІОТЕРАПІЯ на ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ?

Хіміотерапія є руйнівною однаково для всіх клітин, що діляться. Побічні ефекти від хіміотерапії: зниження рівня гемоглобіну, млосність та нудота, пронос, ранки на слизовій рота та випадіння волосся.

 ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ ХІМІОТЕРАПІЇ

Курси хіміотерапії підбираються індивідуально для кожного пацієнта. Частота та тривалість залежить від:

 • типу раку та його стадії
 • мети застосування хіміотерапії злоякісних новоутворень (лікування раку, контроль зростання, усунення симптомів)
 • типу хіміотерапії, яку призначать пацієнтові
 • як організм пацієнта реагує на хіміотерапію.

Схеми лікування раку із застосуванням хіміотерапії відрізняються. Терапія може бути безперервною, а може чергуватися між періодами лікування і спокою для відновлення організму. В основному хіміотерапію призначають регулярними інтервалами, які називаються циклами. Цикл може складатися з одного або кількох препаратів, які необхідно приймати один або кілька днів. Потім кілька днів або тижнів без лікування, — цей час потрібен для відновлення нормальних клітин від побічних ефектів. Кожні ліки призначаються за схемою, що забезпечує максимальну ефективність препарату з мінімальним побічним впливом на здорові клітини.

ЯК ВПЛИВАЄ ХІМІОТЕРАПІЯ НА ВОЛОССЯ

Випадіння волосся (алопеція) є поширеним побічним ефектом деяких методів лікування раку, включаючи хіміотерапію та променеву терапію. Клітини, які контролюють ріст волосся, зазвичай швидко ростуть і можуть бути пошкоджені через лікування, яке призводить до руйнування ракових клітин. Це відбувається через те, що багато методів лікування призводять до руйнування клітин, які швидко діляться та ростуть, наприклад ракових клітин та клітин волосяного фолікула.

Ризик випадіння волосся, а також те, як і коли це відбувається, можуть відрізнятися при кожному лікуванні та у кожного пацієнта. Випадіння волосся під час хіміотерапії та застосування інших методів лікування від раку, які включають прийом препаратів, зазвичай є тимчасовим, тому волосся обов'язково відросте після закінчення такого лікування. Однак деякі пацієнти можуть спостерігати довготривалі зміни в рості, структурі або зовнішньому вигляді волосся, особливо після променевої терапії.

Не всі хіміотерапевтичні препарати викликають випадіння волосся. Деякі препарати включають дуже високий ризик випадіння волосся. Але є і препарати, які викликають випадіння волосся рідше, або під час їх прийому випадіння волосся менш помітне. Час і ступінь випадіння волосся залежить від типу, дози та схеми хіміотерапії.

У багатьох пацієнтів випадіння волосся починається через 2-4 тижні після початку хіміотерапії. Волосся може випадати жмутами або потроху. Після закінчення хіміотерапії волосся почне відростати. Швидкість випадіння та загалом перебіг цього процесу – справа індивідуальна та залежить від цілого ряду факторів

Однак починаючи курс лікування потрібно пам’ятати, що хіміотерапія це не вирок вам чи вашому волоссю. Воно, до речі, може і не випасти (такі випадки теж поширені), а якщо й випаде – після завершення лікування почне рости знову. При цьому, ще й може вас здивувати, суттєво змінивши текстуру та зовнішній вигляд (замість кучерів у вас може вирости абсолютно рівне волосся, воно може змінити колір і не лише).

ЧОМУ ХІМІОТЕРАПІЯ ВИКЛИКАЄ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ?

Під впливом хіміотерапевтичних препаратів може відбуватися пошкодження клітин, які відповідають за ріст волосся та підтримують волосяний фолікул. Це може спричинити випадіння волосся та перешкоджати росту нового волосся.

ЯКІ ПРЕПАРАТИ від РАКУ ВИКЛИКАЮТЬ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ?

Випадіння волосся є поширеним побічним ефектом деяких препаратів від раку, включаючи певні хіміотерапевтичні препарати та препарати, які використовуються під час цільвої терапії . Ймовірність і ступінь випадіння волосся у кожного препарату різняться.

До списку препаратів, що викликають високий ризик випадіння волосся відносяться: Блеоміцин (Blenoxane®), Циклофосфамід (Cytoxan®), Даунорубіцин (Cerubidine®), Доцетаксел (Docefrez®, Taxotere®), Доксорубіцин (Adriamycin®), Епірубіцин (Ellence®), Етопозид (Toposar®), Ідарубіцин (Idamycin PFS), Іфосфамід (Ifex®), Іринотекан (Camptosar®), Паклітаксел (Abraxane®, Taxol®), Темозоломід (Temodar®), Вісмодегіб (Erivedge®), Вемурафеніб (Zelboraf®), Вориностат (Zolinza®).

Ризик випадіння волосся під час хіміотерапії залежить від таких факторів, як:

 • Доза хіміотерапії – більш високі дози хіміотерапії збільшують ризик випадіння волосся.
 • Спосіб або шлях введення – внутрішньовенне введення препаратів під час хіміотерапії може мати більший ризик порівняно з препаратами, які треба приймати перорально.
 • Частота проведення хіміотерапії – у пацієнтів, які проходять хіміотерапію кожні 2-3 тижні, може випадати більше волосся, ніж при щотижневій хіміотерапії.
 • Залежно від того, чи проводиться хіміотерапія з використанням одного препарату чи у комплексі – хіміотерапія із застосування препаратів у комплексі часто включає більш високий ризик випадіння волосся.
 • Інші фактори, які можуть збільшити ризик випадіння волосся під час хіміотерапії, включають
  • Попереднє лікування із застосуванням хіміотерапії
  • Променева терапія волосистої частини голови
  • Реакція «Трансплантант проти господаря» (GVHD)

ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ після ПРОМЕНЕВОЇ ТЕРАПІЇ

У пацієнтів, які отримують променеву терапію, зазвичай волосся випадає в зоні, де проходить лікування. Ступінь випадіння волосся після опромінення залежить від розміру обробленої ділянки та дози опромінення. У деяких пацієнтів відбувається повне випадіння волосся в цій ділянці, тоді як у інших пацієнтів просто може стати менше волосся. Випадіння волосся внаслідок опромінення іноді може стати постійним, особливо якщо використовувалися високі дози опромінення. Волосся, яке відростає, може бути не таким густим або мати іншу структуру. Зазвичай волосся відростає через 3-6 місяців після завершення променевої терапії.

ЯК ВІДНОВИТИ ВОЛОССЯ під ЧАС БОРОТЬБИ З ОНКОЛОГІЄЮ?

Боротьба з раком це завжди непростий та болісний процес. Однак навіть у такі моменти нам хочеться залишатися красивими, впевненими у собі і тішитися відображенню у дзеркалі. А тому мить, коли через хіміотерапію у нас починає випадати волосся, може бути особливо неприємним.

Тож, ПОРАДИ від лікарі медичного центру Трихології та Дерматології MEDIC HAIR

В процесі проходження хіміотерапевтичних курсів потрібно дотримуватися певних рекомендацій по догляду за волоссям та шкірою голови. Причому дані рекомендації актуальні й по завершенню лікування. Адже далеко не завжди у людей відзначають 100% втрату волосся, а тому важливо зберегти те, що залишилося та працювати над відновленням активного росту нових волосинок.

 1. До початку курсу хіміотерапії потурбуйтеся про стан шкіри голови та правильний догляд за нею. Адже через агресивний вплив терапії на ваш організм шкіра голови також стає дуже вразливою та чутливою.

Лікарі рекомендують 1 раз на тиждень проводити очищення за допомогою маски-пілінгу MEDIC HAIR N17 DERMO CAPILLARY MASK.

 Це допоможе процесу відновлення волосся в подальшому та зробить його максимально ефективним.

 ЧОМУ саме маска-пілінг MEDIC HAIR N17 DERMO CAPILLARY MASK?

Капілярна маска MEDIC HAIR N17 DERMO CAPILLARY MASK – це інноваційна формула, яка допоможе в один крок вирішити всі проблеми з волоссям та шкірою голови.

Це незамінний натуральний ексфоліант, що м'яко видаляє відмерлі клітини, а також глибоко очищає протоки сальної залози, полегшуючи доступ кисню та поживним речовинам до волосяних фолікулів.

Унікальний склад MEDIC HAIR N17 DERMO CAPILLARY MASK, що складається з незамінних амінокислот, антиоксидантного комплексу (вітаміни А, С, Е, К),  вітамінів групи В (В1,В2,В3, В5, В6,В8,В12, Біотин, Фолієва кислота) та олігоелементів (Ca, Mg, Cu, K, Mn, Fe, Zn) допоможе зміцнити як шкіру, так й корені волосся.

 1. Якщо хіміотерапевтичні препарати визвали подразнення та болісні відчуття, лікарі рекомендують скористатися лікувальним лосьйоном  MEDIC HAIR N07 HERBY TREATMENT NATURAL POLYPLANT ANTI-DANDRUFF

Це унікальний комплекс, розроблений на основі натуральних екстрактів трав, АНА – кислот та вітамінів. Лосьйон зміцнює капіляри, знімає запалення, заспокоює та пом'якшує шкіру, роблячи її більш еластичною, а також сприяє регенерації та загоює мікротравми.

 1. Захищайте шкіру голови від впливу сонця, обмежуючи час перебування на свіжому повітрі, надягаючи головний убір допоки не відросте волосся.
 2. Мийте голову шампунем для відновлення волосся 1-2 рази на тиждень із застосуванням теплої води 36-37 .

Лікарі МЦ MEDIC HAIR рекомендують скористатися відновлювальним шампунем MEDIC HAIR N16 PREVENTION HAIR LOSS SHAMPOO

Цей шампунь – це не просто звичайний засіб для волосся. Це потужна суміш найкращих природних інгредієнтів, що робить його натуральним шампунем для запобігання випадінню волосся. Він збагачений елементами, які зміцнюють волосяні фолікули, зменшують випадіння та стимулюють ріст волосся.

До складу MEDIC HAIR N16 PREVENTION HAIR LOSS SHAMPOO входять найважливіші вітаміни (PP, H, Н1, F, A, E, С, В1, В2, В5, В6, В8, В9, В12), незамінні амінокислоти та олігоелементи (Ca, Mg, Cu, K, Mn, Fe, Zn), рослинні екстракти та протеїни.

 1. Не використовуйте фени, резинки та стайлінгові засоби.
 2. Обережно розчісуйте волосся м’якою щіткою або гребінцем з широкими зубцями. 
 3. Для подушок наволочки повинні бути тільки з натуральної тканини, теж саме стосується хусточок або шапочок, які рекомендується одягати під час сну.
 4. Якщо у вас довге волосся лікарі рекомендують підстригти його, тоді психологічно втрата волосся не буде занадто болісною.

Оскільки, головною задачею для ВІДНОВЛЕННЯ ВОЛОССЯ є відновлення фази активного росту волосся лікарі медичного центру MEDIC HAIR рекомендують скористатися новим препаратом PROSCIENCE+ від всесвітньо відомого виробника SIMONE TRICHOLOGY (Іспанія).

У 2023 році PROSCIENCE+ пройшов дерматологічне тестування та показав ВРАЖАЮЧИ РЕЗУЛЬТАТИ, а саме:

 • Зменшення випадіння волосся під час онкологічного лікування - 87%
 • Збільшення кількості волосся після проходження курсу лікування PROSCIENCE+ - щільність 75%.

Курс лікування від 90 днів.

ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ після ХІМІОТЕРАПІЇ у ДІТЕЙ та ПІДЛІТКІВ.

Окреме занепокоєння визиває саме ця категорія пацієнтів. Для дітей і підлітків, які намагаються бути «нормальними» і не виділятися серед своїх однолітків, випадіння волосся може мати великий вплив на їх добробут і якість життя. Втрата волосся може сприйматися особливо важко, коли дітям потрібно повертатися до навчання в школі та до громадської діяльності. Тому дуже важливо разом зі спеціалистами з патронажу та психологами підготувати дитину під час проходження лікування хіміотерапією до спілкуванням з однолітками.  Необхідно заохочувати їх залишатися собою й не дозволяти зовнішньому вигляду заважати займатися тим, що їм подобається.

А відновити волосся в коротші терміни допоможе новий інноваційний засіб  PROSCIENCE+.

PROSCIENCE+ - це потужний засіб, призначений для відновлення та стимулювання росту волосся, який розроблений для вирішення мінімальної активності волосяних фолікулів. Він включає останні досягнення у дослідженні волосся. Його формула містить  високоефективний протеїновий комплекс, вітаміни групи B (В1, В2, В3, В5, В6, В8, В12, H), антиоксидантний комплекс – А,С,Е,К та олігоелементи (Ca, Mg, Cu, K, Mn , Fe, Zn), ензими та амінокислоти, разом з останніми активаторами для відновлення та надання енергії волоссю.

ВАЖЛИВО! Використання PROSCIENCE+ для відновлення волосся після хіміотерапії та променевої терапії ДОЗВОЛЕНО дітям від 3-х років.

Якщо ви плануєте проходити або вже проводити курс хіміотерапії, у медичному центрі MEDIC HAIR вам запропонують спеціальні лікувальні програми* по догляду за шкірою голови, які допомагають стимулювати ріст нового волосся, а також повертають шкіру голови та волосся в оптимальний стан.

Як РЕЗУЛЬТАТ – шкіра голови пройде курс хіміотерапії з необхідним «запасом міцності» та віддячить вам в подальшому новим та здоровим волоссям після завершення лікування. І якщо важливі зміни у житті прийнято святкувати новими зачісками, то після перемоги над раком сяюче та здорове волосся стане вам чудовим подарунком та нагородою за пройдену боротьбу.

*Методи та косметичні засоби, що використовуються у спеціальних програмах комфортні та дозволені під час боротьби з онкозахворюваннями.

Якщо Ви помітили, що після хіміотерапевтичних процедур почало активно випадати волосся, тоді необхідно негайно звернутися за допомогою до фахівця. Лікар проведе огляд, діагностику та призначить ефективний курс лікування.

Пам’ятайте про те, що САМОЛІКУВАННЯ часто призводить до серйозних і небезпечних наслідків, тому не варто ризикувати власним здоров’ям.

Запис на консультацію за телефонами: +380 67-555-3188  +380 73-103-3188

З Турботою про вас, команда лікарів МЦ MEDIC HAIR!

Не пропустите интересное!

Подписывайтесь на наши каналы: читайте новости медицины и покупайте медтехнику по оптовым ценам!

Данный материал публикуется на условиях рекламы. Ответственность за достоверность содержания несут авторы материалов.

Материал предоставлен:

Для публикации на сайте введите имя и email
Осталось символов - 1000

Комментарии